Poromali smo na Brezje
Vseskozi ga vodi Žan Jerenko. Pred korono je bil prav številen, sedaj nas je vedno manj. Staramo se, se izgubljamo, zbolevamo – novih pa kljub nenehnemu vabilu ni. Letos smo peli pri maši ob nedeljah enkrat v mesecu in februarja na Prešernovi proslavi. V zahvalo za vsa ta leta petja smo se odločili za romanje na Brezje. Ker nas je malo, smo povabili še druge, ki tako dolgo pot še zmorejo. Za vso organizacijo je najbolj zaslužen prav naš zborovodja Žan, za dobro počutje v želodcu Lidija in Milena, za varstvo Maja in Ana. Ker sta bila naša diakona zadržana, je duhovno vodstvo prevzel diakon s Šmartnega, gospod Anton Hohler.
In zgodil se je 20. junij, ko je bilo letos organizirano že 58. romanje bolnikov, invalidov in starejših k Mariji Pomagaj. S prevoznikom Tajhman Tours smo se v 33-sedežnem avtobusu izpred doma odpeljali ob 6. uri zjutraj. Nekaj smo jih še pobrali pri Domju sv. Agate, v Mariboru in Slovenski Bistrici. Nekateri so odpovedali zaradi bojazni pred vročino, ki se je za ta dan napovedovala do 300C. Z enim postankom na poti za zajtrk in odvodnjavanje smo duhovno zelo dobro pripravljeni prispeli na Brezje že uro pred začetkom maše. 48 avtobusov je parkiralo tam, da o številu osebnih avtomobilov ne govorimo. Kljub na tisoče ljudi ni bilo nobene zmede. Skavti, malteški vitezi, karitas in drugi prostovoljci so pomagali z namestitvami in stregli z vodo kjer koli. Sedežev je bilo pripravljenih dovolj, spovednikov tudi. Ob številnih duhovnikih je sv. mašo vodil murskosoboški škof, g. Janez Kozinc. Med njo so po zelo nagovorljivi homiliji podeljevali tudi bolniško maziljenje, po vsem prostoru obhajali, in na koncu maše je škof z Najsvetejšim hodil med ljudmi in nas blagoslavljal. Čas je bil še za osebno molitev v cerkvi ob Marijinem oltarju, prošnji in zahvali.
Ob 12.30 smo se duhovno okrepljeni in hvaležni odpeljali v Kranj. V župniji Zlato polje smo si ogledali lepo novejšo cerkev sv. Modesta z Rupnikovimi mozaiki in se nato ustavili v Domu starejših na kosilu. Med vožnjo domov je marsikatero zanimivost povedal tudi Ciril Arih. V prijetnem vzdušju, podprti s kavico in krofi s Trojan, smo se po 12 urah odsotnosti spet vrnili v dom.
Iskrena hvala direktorju, gospodju Zlatku Gričniku, da je pevcem in ostalim omogočil to zahvalno romanje; Žanu, ki je dal idejo zanj in poskrbel za prevoznika in še za marsikaj; Lidiji, ki zmore najbolje poskrbeti za hrano in pijačo, Mileni in Maji za pomoč; diakonu Antonu za skrbno pripravljeno duhovno vodstvo; in vsem udeležencem za strpnost in veselo vzdušje. Lepo je bilo.
Predsednica zbora: Anica Horvat